4.9/5 - (288 głosów)

Upadłość konsumencka – opinie

Upadłość konsumencka ma bardzo różne opinie w internecie, ale jedno jest pewne: wydobycie się z kłopotów finansowych to bardzo ważny etap dla każdego konsumenta, który wpadł w spiralę zadłużenia i nie miał pojęcia jak sobie z tą sytuacją poradzić.

Upadłość konsumencka jest coraz częściej orzekana przez polskie sądy w stosunku do osób, które stały się niewypłacalne. W czasie procesu upadłościowego sąd decyduje o redukcji lub całkowitym umorzeniu zobowiązań osoby fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej.

Jednym ze sposobów wyjścia z wielkich długów może okazać się w konkretnym przypadku właśnie upadłość konsumencka. Dobrze jest znać prawo i umieć korzystać z możliwości jakie ono daje.

Można także, a czasem koniecznie trzeba skorzystać z wiedzy i doświadczenia jednego z biur prawnych, przygotowujących i przeprowadzających w sądach upadłość konsumencką, mających przy tym dobre opinie w internecie.

 

Upadłość konsumencka - pozytywne następstwo

Kończy natychmiast działania natrętnej windykacji, groźby licznych spraw sądowych i prowadzone egzekucje komornicze

 

Upadłość konsumencka ogłoszona przez sąd, może być najlepszym sposobem, a czasem jedyną możliwością poradzenia sobie z kłopotami finansowymi.

Dobrodziejstwem nowej ustawy upadłościowej z 24 marca 2020 roku jest możliwość pozbycia się wszystkich zobowiązań konsumenta i rozpoczęcie przez niego nowego finansowego życia.

Ogłoszenie upadłości konsumenckiej ma wiele zalet i jest rowiązaniem dla wszystkich osób, których dochód jest mniejszy niż suma ich zobowiązań.

Aktualnie nie ma już warunku niezawinienia dłużnika w doprowadzeniu do swojej niewypłacalności. Dzięki temu więcej osób spełnia kryteria wymagane, aby ogłosić upadłość konsumencką. Obecnie wystarczy spełniać TYLKO dwa warunki:

  • w chwili składania do sądu wniosku o upadłość konsumencką, trzeba być osobą fizyczną nie prowadzącą działalności gospodarczej, czyli konsumentem
  • być niewypłacalnym, czyli od co najmniej 3 miesięcy nie płacić swoich rat i innych wymagalnych zobowiązań pieniężnych

W 2020 roku w Polsce upadłość konsumencka została ogłoszona przez ok. 14 tys. osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej. Kolejne lata przynosiły wzrost tej liczby.

W roku 2021 osób tych było 16,500, w roku 2022 już 18,600, a tylko do połowy roku 2023 upadłość ogłosiło ponad 10,5 tys. konsumentów w naszym kraju.

Jak złożyć wniosek o upadłość konsumenckią?

Liderami i najlepszymi kancelariami, które przygotowują i przeprowadzają w sądach upadłość konsumencką swoich klientów, wg. naszej opinii są: Biuro Prawne Legalis i Kancelaria Rio.

Kancelarie te specjalizują się w obsłudze osób zadłużonych. Wszystkie z nich udzielają informacji i porad. Chronią przed natrętną windykacją i oferują opracowanie i złożenie do sądu odpowiedniego wniosku o upadłość konsumencką, wraz z solidnym uzasadnieniem opartym na mocnych fundamentach.

Z przeprowadzonych analiz i przeszukanych stron w internecie wynika, że wszystkie te kancelarie są godna polecenia. Świadczą swoje usługi fachowo, rzetelnie, terminowo i co dla wielu jest bardzo istotne jedna z nich oferuje bezpłatne porady w temacie jakim jest upadłość konsumenka, oraz świadczy usługi w najniższej cenie w Polsce.

W naszej opinii ze względu na niższą cenę oraz najwyższą jakość świadczonych usług na ocenę 10/10 zasługuje Biuro Prawne Legalis.

orły prawa - laureat - Biuro Prawne Legalis - upadłość konsumencka Kancelaria ta jest również laureatem nagrody Orły Prawa 2020, 2021, 2022, 2023, przyznawanej tylko najlepszym firmom prawnym, które oprócz swojego pełnego profesjonalizmu oferują bezpłatne porady i dokładają do swoich usług pełne zaangażowanie dla każdego Klienta.

Upadłość konsumencka - podsumowanie

Ogłoszenie upadłości konsumenckiej jest szybką i prostą metodą pozbycia się wszelkich zobowiązań. Liczne kancelarie świadczą usługi w zakresie przeprowadzania upadłości. Liderem w tej dziedzinie jest Biuro Prawne Legalis, które nie tylko osiąga najlepsze efekty, ale co najważniejsze posiada najniższe ceny w Polsce.

Upadłość konsumencka - oferta

  • likwidacja zobowiązań
  • skuteczna pomoc prawna
  • ochrona przed windykacją
  • przyjazna obsługa konsumenta

Dane:

ul. Oświecenia 59, 61-208 Poznań
508546615
[email protected]
https://biuroprawnelegalis.pl