4.1/5 - (12 głosów)

Opinie w internecie ważne jak pozycjonowanie

W dzisiejszych czasach już wszyscy internauci korzystają z komputera i sieci jako z narzędzia do pomocy. Nie tylko internet służy im do wyszukiwania praktycznie wszystkiego, ale również do szukania opinii Klientów o wybranych już przedmiotach i usługach. Żadna firma nie odniesie dziś dużego sukcesu, jeśli w sieci będzie anonimowa, a jeszcze gorzej jeśli będzie miała opinie negatywne.

Choć to sprawa oczywista, niestety nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że pozytywne opinie w internecie są bardzo potężnym narzędziem do zdobywania nowych i utrzymania stałych Klientów. Jest wspaniałą i praktycznie darmową formą kreowania wizerunku w sieci.

O ile za większość reklam o odpowiednim standardzie w sieci należy płacić, to krążące o nas pozytywne opinie są dla nas zupełnie jak bezpłatna reklama w internecie. Są niezależne, obiektywne i stanowią dla internautów ogromne źródło informacji.

Pozycjonowanie strony jest najczęściej bardzo kosztowne i niestety bardzo czasochłonne. Nie da się wypozycjonować strony w kilka dni. Jest to długoterminowy proces. Wynik pozycjonowania często również jest nie po naszej myśli, ponieważ okazać się może, że pozycjonowane frazy nie zawsze będą występować w oczekiwanych przez nas kolejnościach.